Relaxační masáže pro psy

V dnešní uspěchané době si zaslouží i váš pes plnohodnotný odpočinek, proto nově nabízíme relaxační masáže. Váš pes se při masáži nejen příjemně uvolní, ale zároveň tím podpoříme zvykání psa na doteky a manipulaci.


Jak terapie probíhá a jaký režim je potřeba před masáží dodržet?

Terapie trvá 45 minut, na začátku se fyzioterapeutka Tereza seznámí s majitelem a psem. Během tohoto krátkého rozhovoru je vždy prostor i na otázky. Samotná terapie začíná jemnou masáží, která navozuje hluboké uvolnění, snižuje napětí v těle a příznivě působí na nervový systém. Pejsek si během ní postupně zvyká na dotek a zklidňuje se.

Po úvodní části následují intenzivnější hmaty a ošetření fascií. Masáž podporuje oběh tělních tekutin, vyplavování toxinů a zlepšuje fyzickou výkonnost. Terapie je zakončena krátkým strečinkem, který má pozitivní vliv na flexibilitu muskuloskeletálního systému, zlepšuje metabolismus a působí jako prevence zranění. Podporuje také sebeuvědomění zvířete a pomáhá mu tak zlepšit koordinaci pohybů.

Přesná podoba terapie se vždy přizpůsobuje individuálním potřebám pejska.

Pes přicházející na masáž by neměl být bezprostředně po krmení a měl by být dobře vyvenčený, aby se mohl opravdu uvolnit, nejlépe tedy po procházce, kdy je pes i příjemně unavený. Masáž probíhá vsedě nebo vleže na měkké podložce.

Po masáži je důležité nechat psa znovu vyvenčit a zajistit přístup k vodě. Dále je vhodné dodržet aspoň 2 dny klidový režim, ideální jsou vycházky ve volném tempu.


Co s sebou?

Vezměte si vlastní deku pro psa (pro navození většího komfortu, psovi bude příjemnější ležet na dece, ze které neucítí jiné psy). Pokud deku nemáte, nebo zapomenete, nic se neděje, my podložky máme.


Kdy masáž není vhodná?

Pokud je pes nemocný, má zvýšenou teplotu, má akutní úraz, akutní zánět kloubu, nádory/cysty rakovinového původu, plísňové onemocnění kůže, vysoký stav březosti, je těsně po porodu, má poruchy krevní srážlivosti, cévní, srdeční onemocnění nebo epilepsii. Masáž není vhodná, pokud pes obecně reaguje velmi špatně na cizí doteky.

Pro přihlášení vyplňte následující formulář. Po té Vás budeme kontaktovat, abychom domluvili termín.