O nás

Naši lektoři mají mnohaleté zkušenosti i odpovídající vědomosti. Hlavně ale mají chuť nacházet tu správnou cestu pro lepší porozumění mezi psem a jeho majitelem.

Jak vznikl Hodný pes?

Dali jsme dohromady naše zkušenosti, abychom vytvořili projekt, který bude pro pejsky a jejich majitele šitý na míru jejich potřebám. Za roky naší praxe jsme měli možnost zjistit, co běžný páníček a jeho pes nejvíce potřebují pro společné bezproblémové soužití. Vytvořili jsme unikátní kurzy, které vás provedou vším, co o sobě potřebujete vědět. Lépe svému psovi porozumíte i on vám. Našim klientům nabízíme to nejlepší, proto se vám budou věnovat v rámci jednoho kurzu rovnou dvě lektorky. 

Helena a Petra to jsou nejen jména těch, kdo vás kurzy provede. Naše iniciály také daly základ značce HODNÝ PES.

Kde cvičíme?

Naše prostory se nacházejí na Praze 4 v Michli. V ulici Týmlova jsou vám k dispozici dvě cvičebny. Lekce probíhají ve vnitřních prostorách a také v venku v širokém okolí. 

Ing. Helena Pozníčková Hejzlarová

lektorka poslušnostních kurzů, individuálních lekcí

Věnuje se výcviku psů již od roku 2010. Vedla lekce záchranářského výcviku, sportovní kynologie, obedience a mnohé další. 

Pravidelně navštěvuje vzdělávací semináře a workshopy. 

Vede Kynologický spolek sportu Dog Puller, je také rozhodčí a trenérkou tohoto psího sportu. Dále je instruktorkou Hersenwerku a založila spolek pro mezidruhovou komunikaci pro vzdělávání trenérů. V Hodném psovi vede poslušností kurzy a individuální lekce. 

Petra Šatopletová

lektorka poslušnostních kurzů, individuálních lekcí

Profesně se věnuje výcviku 3 roky, ale vzdělávat se začala s pořízením prvního psa před 11 lety. Má 3 psy z útulku, díky kterým si vyzkoušela řadu kynologických disciplín, např. agility, základy záchranářského výcviku, obrany, dogtraking ale také řešení strachové agrese a reaktivity, nejvíce jí však k srdci přirostl klikrtrénink a Hersenwerk.

 Momentálně se věnuje především výcviku v reálném prostředí a je poradkyní Hersenwerku. 

Markéta Lukavská

lektorka pro individuální lekce

S tréninkem pozitivním posilováním se seznámila před osmi lety - díky svému reaktivnímu pejskovi. Sedm let pracovala jako specialista etického tréninku zvířat (exotických i domestikovaných), a to ve spolupráci s Frantou Šustou a Klárou Nevečeřalovou.

Svoji diplomovou práci zasvětila tzv. nulové variantě chování a nadále se věnuje výzkumu mezidruhové komunikace. Zejména tomu, jak pejsci vnímají lidské emoce.

Ví, že každý pejsek je individuální osobnost, a společné soužití vnímá jako souznění lásky a oboustranného respektu.

Mgr. Kristýna Kinkalová

terapeutka a lektorka

Absolvovala obor Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii na Pražské vysoké škole psychosociálních studií. Úspěšně absolvovala pětiletý psychoterapeutický výcvik garantovaný PVŠPS a akreditovaný pro zdravotnictví Českou psychoterapeutickou společností České lékařské společnosti J. E. Purkyně. Absolvovala množství kurzů (např. psychosociální poradenství, práce s traumatem a krizová intervence, základy koučování, práce se stresem a mnoho dalších) a v oboru se i nadále vzdělává.

Od roku 2012 se věnuje práci s uživateli návykových látek. Od roku 2020 pracuje jako vedoucí sociální služby a lektoruje sebezkušenostní a seberozvojové semináře na Pražské vysoké škole psychosociálních studií. Od roku 2021 spolupracuje s Asociací pro mezidruhovou komunikaci ISCA. Od roku 2021 vede soukromou praxi zaměřenou na psychoterapeutické poradenství. Ve své praxi se zaměřuje na práci jak s dospělými, tak dospívajícími lidmi. 

Obracejí se na ni lidé, kteří chtějí pomoci se seberozvojem a sebepoznáním, s řešením problémů v osobním v životě a ve vztazích. Dále lidé, kteří se ocitli v náročné životní situaci či krizi, kteří zažívají nepříjemné psychické stavy apod. Její přístup je nedirektivní, respektující.

"Vycházím z předpokladu, že každý je odborníkem na svůj vlastní život. Pomáhám hledat cesty k objevení a posílení vlastní sebehodnoty a životní spokojenosti."