Semináře a workshopy

Níže najdete výčet pravidelných seminářů a workshopů HODNÉHO PSA. Kliknutím na konkrétní výběr se dostanete přímo do přihlašovacího formuláře. 

Domácí a veterinární ošetření

Chcete svého psa vyčesat nebo mu vyčistit zuby? Nenechá se ošetřit ani na veterině? Každá manipulace vždy znamená nějaký souboj a přemlouvání a nakonec ho prostě podržíte, abyste to oba měli za sebou? Lepší je psovi vysvětlit, že není čeho se bát a že může mít situaci pevně pod kontrolou. Pak už s vámi bude velmi ochotně spolupracovat. 

Lekce jsou vedeny přímo veterinární lékařkou

Naše nácviky jsou rozdělené do jednotlivých lekcí, které můžete navštívit i jednotlivě. Lekce jsou zaměřené na pejsky různých úrovní:

- začátečníci - psi, kteří zatím manipulaci nezvládají, nikdy nezkoušeli nácvik v rámci konkrétního ošetření a potřebují projít i nějaké základní techniky a cviky, které by jim pomohly zvládnout takové situace - přihlášení zde.

- pokročilí - psi, kteří manipulaci docela zvládají, různé techniky a cvik již mají trochu osvojené a chtějí pokračovat s praktickými nácviky a případně si také mohou budovat vztah s konkrétní veterinářkou - přihlášení zde.

280-550 Kč

Rozpoznávání emocí

V Hodném psu vám nově nabízíme netradiční kurzy, které jsou zaměřené na rozvoj kognitivních schopností vašeho psa. S použitím moderních etických tréninkových metod vás naučíme metodu match-to-sample. 

Ta pomáhá rozvíjet paměť, pozornost a také schopnost rozlišování mezi předměty. Vaši psi se naučí nejen rozpoznávat různé předměty, ale také používat abstraktní myšlení a rozpoznávat kategorie, jako jsou tvary a barvy.

Zájemci budou mít možnost zapojit se do vědeckého projektu Vnímání afektivních signálů v mezidruhové komunikaci vedeného Mgr. Markétou Lukavskou a PhDr. RNDr.Terezou Nekovářovou, PhD., který se zabývá tím, jak psi a primáti vnímají a rozlišují lidské emoce.

Pro přihlášení klikněte zde.

150 Kč

Letní intenzivky

Protože ctíme čas letních dovolených, neběží v měsících červenci a srpnu žádné poslušnostní kurzy. Ale rozhodně musíme také využít krásné slunné dny. Proto každé léto přinášíme program plný intenzivních jednorázových lekcí, díky kterým potrénujete to nejdůležitější - práci s vodítkem, přivolání a společnou kooperaci. Stačí se vždy přihlásit na jednotlivá data, která najdete přímo v přihláškách.

Přivolání - přihláška zde.

Chůze na vodítku - přihláška zde.

Shaping - přihláška zde.

370 - 490 Kč

Enrichmentová dílna

Zážitkový workshop je určen pro širokou veřejnost. Seznámíme vás se všemi aspekty enrichmentu. Účastníci workshopu se dozví, jaké existují typy enrichmentu a proč je pro zvířata tak důležitý. Workshop je zaměřený na všechna zvířata, která se nejčastěji vyskytují v našich domácnostech (psi, kočky, králíci, malí hlodavci a další). Enrichment není jen hračka či jídlo, je mnohem víc :)

Pro přihlášení klikněte zde.

350 Kč

Nestresuj se stresem

Představíme vám default variantu, neboli nulovou variantu chování, tedy účinnou copingovou strategii, která vašemu psovi pomůže získat kontrolu nad tréninkem a snížit subjektivní vnímání stresu.

Díky našemu semináři budete moci lépe komunikovat se svým psem a snížit množství stresových signálů, které na něj působí. Navíc zlepšíte úspěšnost tréninku a budete mít spokojeného a šťastného psa.

Pro přihlášení klikněte zde.

750 Kč

Hlavolamem k relaxaci

Jak naučit psa pořádně relaxovat? Zkuste to s námi prostřednictvím nejrůznějších hlavolamů. Naučíte se vytvořit a nabídnout hlavolam vašemu psovi na míru. Psi komunikují hlavně prostřednictvím svého těla, díky klidnému hraní se je naučíte lépe číst.

Seminář je praktický a proto se ho lze zúčastnit se svým psem. Seminář trvá 60 minut.

 Pro přihlášení klikněte zde.

550 Kč

Silvestr domácího mazlíčka

Aneb jak dopřát svému zvířátku pohodový přechod do Nového roku

Silvestr. Pro některé z nás příjemná oslava konce roku, kterou trávíme se svými bližními (dvounohými i čtyřnohými). Pro některé z nás strastiplné období, kterého se naši mazlíčci bojí. Zvířata získala od přírody vysoce adaptivní schopnost jak reagovat na zvuky. Tuto výhodu však ztrácí, když žijí v lidské blízkosti. Rádi byste se dozvěděli více o tomto fenoménu a lépe rozpoznávali, jak se vaše zvířátko cítí? Získali zásobu informací, které vám pomůžou společně projít tímto obdobím v klidu a míru? Přijďte do HODNÉHO PSA.

Seminář má 120 minut, probíhá bez psů v naší učebně.

Pro přihlášení klikněte zde.

550 Kč

Pozitivní posilování a jiné záležitosti

Pozitivní posilování je tréninková metoda s pevnými vědeckými základy, která pochází od trenérů exotických druhů zvířat. V současné době má své významné a neotřesitelné místo jak v ochraně divokých druhů, tak při práci s těmi chovanými v lidské péči, kde psi zaujímají první místo (rozvíjí jejich přirozené dovednosti a umožňuje například veterinární ošetření bez stresu). Její podstatou je odměňování žádoucího chování a ignorování nebo usměrňování chování nežádoucího.

Jedním z nejkrásnějších aspektů výcviku s pozitivním posilováním je skutečnost, že posiluje důvěru a prohlubuje pouto mezi trenérem a zvířetem. Namísto vyvolávání strachu nebo úzkosti vytváří tato metoda pozitivní a harmonické prostředí, ve kterém se vaše zvíře cítí bezpečně a touží se učit. Trénink pozitivním posilováním podporuje jasnou a efektivní komunikaci! Tento přístup je účinný nejen při výuce základních povelů, ale také při řešení problémů s chováním, jako je například u psů tahání na vodítku, štěkání a skákání. Budete překvapeni, jak rychle se vaše zvíře dokáže učit, pokud je vedeno pozitivním posilováním.

Naše interaktivní přednáška je určena pro začátečníky (pejskaře i majitele dalších druhů zvířat), kteří by rádi pochopili jak daná metoda funguje a dostali ucelený náhled na tréninkové metody, které používáme i v lekcích v Hodném psu. Zároveň pochopení principů učení může být obrovskou nápovědou k tomu, jak se svým zvířetem fungovat v běžném životě a porozumět situacím a chování, které nám někdy mohou připadat nejasné.

Pro přihlášení klikněte zde.

1050 Kč

Anatomie a fyziologie psa

Postupně si projdeme celé psí tělo, tj. kostru, svalovou soustavu, trávicí, vylučovací, nervovou, dýchací a další. Povíme si, z čeho se skládají a jaké jsou jejich funkce. A bude to opravdu hodně informací. 

Zkrátka a dobře, pokud chcete vědět, jak funguje pes, je tento seminář právě pro vás.  Seminář je celodenní.

Pro přihlášení klikněte zde. 

850 Kč

Etologie psa a ontogeneze

Probereme vývoj a domestikaci psa, roli různých plemen v lidské společnosti. Dále se budeme bavit o vztahu psa s člověkem, o tom jak si se psy hrajeme, komunikujeme a pracujeme. Dozvíte se něco o kognitivních schopnostech psa, osobnosti a vývoji jedince atd. 

Seminář je teoretický a dvoudenní. 

Pro přihlášení klikněte zde. 

1550 Kč

Zdraví, výživa a péče o psa

Jistě už jste někdy slyšeli větu, že zdraví začíná v misce. 

Proto se budeme velkých dílem na tomto semináře zabývat klíčovými živinami, výživou psa s ohledem na jeho vývin. Povíme si také, jak krmit psího sportovce a jak zajistit dostatečný pitný režim. Probereme také nejčastější psí onemocnění a jak je poznat. Dalšími důležitými tématy budou péče o pohybové aparát a první pomoc.  A co pravidelné očkování a odčervování? I na ty dojde. Chcete-li tedy vědět, jak pečovat o zdraví svého chlupáče, přihlaste se na tento seminář.

Pro přihlášení klikněte zde. 

850 Kč