Canisterapie

Díky spolupráci s neziskovou organizací Prostě srdcem z. s. pro vás otevíráme nové kurzy, které jsou orientované na výcvik canisterapeutického týmu. 

Animoterapeutický spolek Prostě srdcem z. s. zkvalitňuje život za asistence zvířete a terapeuta. Nabízejí širokou škálu animoterapeutických služeb (canisterapie, hipoterapie a další). Slovo dalo slovo a spojili jsme síly.

Kompletní příprava canisterapeutických psů bude pod naší záštitou, následně vyškolený tým bude dále spolupracovat přímo se spolkem Prostě srdcem z. s., kde bude dále absolvovat vzdělání v doplňujících oblastech a také bude postupně získávat praxi s klienty pod odborným dohledem spolku. 


Pokud vás canisterapeutické služby lákají a chcete svého psa velmi intenzivně připravit, pak doporučujeme náš CANISTERAPEUTICKÝ KURZ na 10 lekcí. Přihlásit na tento kurz se můžete i v případě, že se canisterapii se svým pejskem v budoucnu pravděpodobně věnovat nebudete, ale rádi byste zlepšili jeho koncentraci a spolupráci v prostředí se zvýšenými a nezvyklými ruchy z prostředí, chcete zapracovat na manipulaci pejska nebo jen hledáte tak trochu jiný kurz pro vás i vašeho pejska. Náplní kurzu je rozvoj soutředění pejska v obtížnějším prostředí, práce s klidem pejska, manipulace, nácvik s figurantem (simulující canisterapeutického klienta) a sebekontrola psa. Přihlásit se lze přímo ve formuláři zde.

Jestliže máte pocit, že vy i váš pes jste připraveni na canisterapeutickou dráhu, pak se přihlaste na TYPOLOGII. Na základě modelových situací vyhodnotíme, zda je váš tým připravený (případně vhodný) pro tento obor, a doporučíme vám další postup. Přihlášku najdete zde.


ÚČASTNÍK TYPOLOGIE

V rámci typologie dostává klient i další 2 tréninkové lekce, na kterých má možnost doladit svou přípravu ke canisterapeutickým zkouškám. Zkoušku následně žadatel skládá po absolvování typologie i obou tréninkových lekcí. CT zkouška je platná jen v rámci spolupráce s organizací Prostě srdcem, kdy je terapeut členem spolku.